Nie wszyscy o tym wiedza ,ze nim przyszły czasy biżuterii wykonywanej ze srebra czy złota, panie, ale dodatkowo mężczyźni, ozdabiali siebie i swą ówczesną kreacja, biżuterią wytworzoną z jedynych z osiągalnych materiałów, jakimi były muszelki, bursztyny bądź kamienie. To z nich tworzono między innymi kolczyki, wisiory, bransolety, a zasada w poszczególnych okresach była taka, iż im więcej biżuterii jakiegoś rodzaju lub o wyznaczonym wzorze (kolorystyce itp.) o tym większym bogactwie bądź lokalizacji w strukturach społecznych to świadczyło. Czasy, natomiast, się zmieniały i razem z biegiem cywilizacji, nastaniem wydobycia złota i srebra i form ich przerabianiu na biżuterię, pierwsza biżuteria zaczęła ustępować jej miejsca. Szczęśliwie długo owo nie trwało i bardzo rychło oświadczono, że biżuteria w zestawieniu z kamieniami stwarza nowe, właściwie nieograniczone sposobności, otwierając przewrotowe „drzwi” i wypełniając jeszcze to szersze zapotrzebowania kontrahentów.

Zastanawiając się w jakim celu kamienie szlachetne lub syntetyczne w biżuterii zwrócić atencję wypada przede wszystkim na:

(a) niezliczone możliwości złączenia metali z kamieniami. Nie istnieje nic wspanialszego niżeli kolczyki srebrne z kamieniami czy pierścionek z osławionym diamentem;

b) ozdobność takowej biżuterii, jaką na dodatek możemy dostroić do swoich codziennych, jak i wieczorowych kreacji. I tak na np. piękny zestaw na który kreować się mają prawo kolczyki srebrne z kamieniami, do tego zawieszka i bransoletka czy pierścionek z pewnością sprawdzą się dodając elegancji i wytworności na niejednym wyjściu większej rangi;

c)cechy uzdrawiające, niektórzy bowiem w kamieniach znajdują ukojenie swojego bólu bądź słabości, toteż bez obaw noszą biżuterię z określonym kamieniem.

Czy w związku z tym kamienie są niezbędne w biżuterii? Bez wątpliwości, że tak. Dodają jej wytworności, nowego charakteru, a na rzecz tych co w nich się nie lubują wszakże pozostaje precjoza pozbawione kamieni.

Źródło możesz znaleźć na tej stronie:Silveris.pl – biżuteria srebrna

Podobne wpisy:

Categories: Moda

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Ciekawe Wpisy:

eichenboden

Posadzka do wymiany to nie najlepsza wiadomość dla ...